Конференція, присвячена династії Бобіних

24 жовтня 2016 року Центр медичного краєзнавства ХНМУ провів конференцію  для студентів 1 курсу 1 медичного факультету, присвячену династії Бобіних. Як зазначила директорка Центру Демочко Г.Л., не багато медичних шкіл України можуть похвалитися династією, яка понад 150 років віддано служить своїй землі. Харківщина має таку династію – династію Бобіних.

У конференції взяла участь директорка Народного музею ХНМУ Ж.М. Перцева, яка виступила з доповіддю «Династія Бобіних. Початок». У своїй промові Ж. Перцева розповіла про засновника цієї династії Володимира Петровича Бобіна, його діяльність на ниві харківської здорово охорони. Не обійшла увагою Ж. Перцева і Віктора Володимировича – видатного вченого-анатома. Доповідь директорки Народного музею була підкріплена бездоганною презентаціє, яка влучно підкреслювала кожну тезу доповідачки.

 Свої спогади про наступного продовжувача династії – Володимира Вікторовича Бобіна – представили завідувач кафедри судової медицини та медичного правознавства імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса В.О. Ольховський та доцент кафедри анатомії людини  Колісник І.Л. Як завжди захопливо  та натхненно Василь Олексійович згадав лекції свого вчителя – живі, з іронією та гумором, притаманними Володимиру Вікторовичу Бобіну. Ігор Леонідович Колісник  зауважив, що професор В. Бобін створив потужну школу анатомів, представники якої сьогодні з честю несуть ім’я «учнів Бобіна».

З оглядом літератури, яка належить авторству Бобіних, виступила завідувачка відділу наукової медичної інформації та бібліографії Харківської наукової медичної бібліотеки Ольга Іванівна Мікуліна. Вона розповіла студентам про той безцінний скарб наукової літератури, який має бібліотека, та ознайомила студентів з основними науковими роботами Бобіних, які зберігаються у фондах бібліотеки. Деяким з цих книжок більше ста років!

Також студентам продемонстрували фільм харківської журналістки Інни Можейко, яка декілька років тому знімала відеоматеріал, присвячений династії Бобіних. В цій стрічці Володимир Вікторович зі своєю родиною – донькою та онуками.  Проникні живі очі, рухи, погляд – усе видає шляхетність  четвертого з Бобіних.  Сьогодні справу батька на ниві харківської медицини продовжує його донька Ірина Володимирівна та її діти – випускники Харківського національного медичного університету.

Із заключним словом виступила Ірина Володимирівна Бобіна, яка наголосила, що Володимир Вікторович читав чудові, глибокі за змістом та легкі до сприйняття лекції, які й до сьогодні пам’ятають вже практикуючі лікарі – студенти Володимира Бобіна.

Проведений захід гості продовжили зустріччю за чаєм та теплими спогадами про Володимира Вікторовича Бобіна.

Директор Центру медичного  краєзнавства ХНМУ Г.Л. Демочко

Slideshow Image: