Вітаємо з визначною подією!

У вересні 2019 р. виповнюється 40 років від початку науково-педагогічної діяльності Президента Академії Соціальних Наук України, члена Правління Національної  спілки краєзнавців України, Почесного краєзнавця України, завідувача кафедри суспільних наук ХНМУ професора Ігоря Юрійовича Робака. За радянських часів вчений захистив дисертацію з історії меншовицької соціал-демократичної еміграції. Навчання в аспірантурі Московського університету припало на бурхливі роки перебудови, процеси якої ювіляр мав можливість спостерігати зблизька. Атмосфера гласності, гострої політичної боротьби не могли не перегукуватися з темою дисертанта, тим паче, що окремі діячі досліджуваної доби ще були живі.

На початку 2000-х років І.Ю. Робак почав займатися локальною історією та присвятив свої  наукові пошуки історії охорони здоров’я Харкова. Як наслідок, вже 2007 р. вийшла монографія з історії охорони здоров’я міста за імперської доби, а 2009 р. науковець захистив докторську дисертацію. Дослідницька активність Ігоря Робака відрізняється широким охопленням проблеми в часі, завдяки чому простежується еволюція місцевої медичної служби. Вдалося це тому, що науковець підготував учнів, спрямувавши їхні зусилля на студіювання проблем медичного краєзнавства. Ігор Робак з учнями дослідив історії охорони здоров'я в Харкові з XVII cт. і досьогодні та підготував монографію з історії найстарішої лікарні міста – Олександрівської. Завдяки ініціативі професора з метою здійснення й популяризації досліджень в галузі медичного краєзнавства при кафедрі суспільних наук 2015 р. засновано Центр медичного краєзнавства імені проф. В.Д. Отамановського.

І.Ю. Робак – лауреат Національної премії України імені академіка П.Т. Тронька (2014 р.), кавалер Ордена Геродота Галікарнаського, Відмінник освіти України. З 2014 року Ігор Робак є засновником и незмінним Президентом Академії Соціальних  Наук України. Він поєднав у собі не тільки науковий потенціал, але й організаторські здібності. Нині Академія є учасником наукових проектів, виконує договори співробітництва з різними закладами науки і освіти, має закордонні зв'язки, проводить конференції та інші заходи. Все це стало можливим завдяки плідній роботі професора І. Робака.

Колектив Академії Соціальних Наук України бажає пану Президенту козацького здоров'я, здійснення нових цікавих задумів та плідної праці на благо нашої держави!

Подписаться на новости

Signup for Our Free Newsletter

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Корисні посилання

Контакти

пр. Науки, 50-а, офіс 7, Харків, 61072 - для офіційної кореспонденції

+380636875693 - академік-секретар Демочко Г.Л.

inio2@ukr.net - поштова скриня