Відкриття пам'ятника Валентину Дмитровичу Отамановському!

23 червня 2018 року представники Академії соціальних наук України І.Ю. Робак і Г.Л. Демочко, кафедри суспільних наук ХНМУ О.В. Чернуха і О.В. Троценко відкрили пам’ятний знак на могилі члена Української Центральної Ради, героя Крут, жертви сталінських репресій, визначного українського історика, краєзнавця, доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри латини ХМІ Валентина Дмитровича Отамановського.

Як зазначив президент Академії соціальних наук України І.Ю. Робак у своїй промові, постать В. Отамановського була незаслужено забутою багато років. І це не дивно, адже за радянської доби борці за незалежність нашої держави прирівнювалися до ворогів народу. Сьогодні є можливість встановити історичну справедливість та віддати належне В. Отамановському.

Меморіальний знак виготовлено з граніту, заввишки понад одного метру. Він виглядає як розкрита книга та символізує зв'язок В.Д. Отамановського з різними сферами гуманітарного знання. На сторінці книги – одна з останніх світлин професора, де він вдягнений у національне українське вбрання – вишиванку. На другому боці – юнак з бою під Крутами, як уособлення революційного характеру Валентина Дмитровича та його участі у боротьбі за незалежність України. У підніжжі пам’ятного знаку гранітна брила з викарбуваним тризубом – символом української державності.

Подписаться на новости

Signup for Our Free Newsletter

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Корисні посилання

Контакти

пр. Науки, 50-а, офіс 7, Харків, 61072 - для офіційної кореспонденції

+380636875693 - академік-секретар Демочко Г.Л.

inio2@ukr.net - поштова скриня