Презентація монографії проф., д.і.н. Ігоря Робака та к.і.н. Вадима Ільїна «Харківська охорона здоров'я в післявоєнний радянський період (1945-1991 рр.)»

23 січня 2019 року в Центрі медичного краєзнавства імені професора В.Д. Отамановського відбулася презентація монографії Президента Академії соціальних наук України, проф., д.і.н. Ігоря Робака та к.і.н. Вадима Ільїна «Харківська охорона здоров'я в післявоєнний радянський період (1945-1991 рр.)».  У ній висвітлено особливості та якісні зміни, що характеризують розвиток охорони здоров’я в Харкові впродовж 1945–1991 рр. Автори простежилизв'язок процесів, які відбувалися в охороні здоров'я на союзному та республіканському рівні, з функціонуванням галузі у великому промисловому місті. Видання завершилотрилогію з історії охорони здоров'я в Харкові XVIII–XX ст., робота над якою тривала 18 років.

Презентація пройшла у дружньому колі зацікавлених осіб, які студіювали чи брали участь у розбудові харківської охорони здоров’я у зазначений період. Відвідали захід й почесні гості – Володимир Яворський і Борис Рогожин, які безпосередньо брали участь у розбудові тодішньої мережі охороноздоровчих закладів у місті та області. Від них учасники заходу почули, як саме розвивалася мережа, як відобразилася криза 90-х років минулого століття.

Цікавими виявилися дані про успішно реалізовані харківські проекти, зокрема, єдину диспетчерську службу швидкої допомоги, аналогів якої в країні не існувало в той час. Згадали й про ті плани, що не здійснилися у зв’язку з кризовими явищами в економіці. Володимир Яворський зазначив, щ автори монографії дуже професійно підішли до виконання дослідження, адже проведений ґрунтовний аналіз статистичних даних, багато матеріалів оприлюднено з фондів лікарень, а особливо цікавими виявилися усні історичні джерела, якими послуговувалися автори монографії. Робота отримала високу позитивну оцінку та викликала зацікавленість професійної спільноти, не тільки істориків, а й лікарів.

В рамках презентації присутні змогли оглянути виставку літератури «Крокуючи сторінками медичного Харкова», де розміщені видання, що ілюструють розглянутий у монографії період. Цікавими виявилися підбірки книжок, зокрема, присвячені діяльності проф. Л.Т. Малої, 100-річчя з дня народження якої ми відзначаємо в цьому році. Наприкінці зустрічі авторський колектив обмінявся з присутніми традиційними подарунками – тематичною літературою з медичного краєзнавства. Колектив Академії соціальних наук України бажає авторам натхнення та подальших наукових звершень!

Подписаться на новости

Signup for Our Free Newsletter

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО НАС

Корисні посилання

Контакти

пр. Науки, 50-а, офіс 7, Харків, 61072 - для офіційної кореспонденції

+380636875693 - академік-секретар Демочко Г.Л.

inio2@ukr.net - поштова скриня